Śrīmad-Bhāgavatam

antra giesmė: „Kosminė apraiška“

His Divine GraceA. C. Bhaktivedanta Swami Prabhupāda

product-cover

5.99 EUR

Language
Lithuanian

Sudarius Vedas, Śrīlą Vyāsadevą aplankė įkvėpimas ir jis nutarė perteikti giliausią Vedų esmę „Śrīmad-Bhāgavatam“ forma. „Śrīmad-Bhāgavatam“ vadina „sunokusiu Vedų medžio vaisiumi“. Pirmasis jos posmas aiškiai sako, kad ši knyga skirta tiems, kurie rimtai nusiteikę tobulėti dvasiškai. „Śrīmad-Bhāgavatam“ nėra siaurakaktiškų religinių dogmų rinkinys, bet jos nedomina ir abstrakčios filosofinės ar materialios temos. Antras posmas visiems, sistemingai besigilinantiems į „Śrīmad-Bhāgavatam“, žada dvasinę sėkmę, kurios turėtų siekti kiekvienas žmogus.

Antroje giesmėje, pavadintoje „Kosminė apraiška“, Śukadeva kalba apie tai, kaip be baimės pasitikti mirtį ir kaip atsikratyti prisirišimų, pasakoja apie kosminį pavidalą, Aukščiausiąją Sielą, pasaulio kūrimo eigą, bhakti svarbą ir Kṛṣṇos įsikūnijimus, taip pat aptaria dešimt Purāṇos savybių. Šioje giesmėje išgirsime Maharajos Parīkṣito klausimus, atsakydamas į kuriuos Śukadeva ištaria keturis pamatinius „Śrīmad-Bhāgavatam“ posmus.

Šis „Bhāgavatam“ leidimas – vienintelis pilnas vertimas į lietuvių kalbą su išsamiais moksliniais komentarais ir pirmas leidimas, plačiai prieinamas skaitytojui. Šis veikalas yra Jo Dieviškosios Kilnybės A. C. Bhaktivedantos Swamio Prabhupādos (žymiausio pasaulyje Indijos religijos ir filosofinės minties mokytojo) erudicijos ir atsidavimo vaisius. Puikiai sanskritą išmanantis ir iš arti su vediškąja kultūra susipažinęs autorius pristato Vakarų pasauliui didelės vertės tekstą, kuris atskleidžia šio svarbaus klasikinio kūrinio esmę.