Sri Caitanya-caritamrta, Adi-lila

Его Божественная Милость А.Ч. Бхактиведанта Свами Прабхупада
Язык 
Английский
8,99 ₽

Также можно купить на

Šrí Čaitanja-čaritámrta je hlavní dílo o životě a učení Šrí Čaitanji Maháprabhua, inkarnace Krišny, který se zjevil v Indii před pěti sty lety. Pán Čaitanja zavedl zpívání svatých jmen Boha jako předepsanou metodou realizaci Boha pro naši dobu. Založil to, co se dnes nazývá hnutí Hare Krišna, protože zakladatel hnutí, Šríla Prabhupáda, přichází v Čaitanjově posloupnosti duchovních mistrů.

Pán Čaitanja proměnil tvář Indie ve čtyřech směrech: filozoficky, když potkával, porážel a konvertoval největší filosofy a myslitele své doby; nábožensky, organizováním největšího a nejrozšířenějšího teistického hnutí v dějinách Indie; sociálně, svými mocnými výzvami vůči náboženským nespravedlnostem kastovního systému; politicky, organizací masivního hnutí občanské neposlušnosti v Bengálsku, více než čtyři století před Gándhím.

Tento anglický překlad s výkladem od Jeho Božské Milosti A. Č. Bhaktivedánty Svámího Prabhupády odhaluje jeho dokonalou znalost bengálštiny a sanskrtu, intimní znalost učení Šrí Čaitanji a čistou oddanost Bohu.

Об авторе 

Его Божественная Милость А. Ч. Бхактиведанта Свами Прабхупада явился в этот мир в 1896 г. в Калькутте (Индия). Там же, в Калькутте, в 1922 г. он впервые встретился со своим духовным учителем, Шрилой Бхактисиддхантой Сарасвати Госвами.