Bhagavad-gita As It Is

Его Божественная Милость А.Ч. Бхактиведанта Свами Прабхупада
Язык 
Bulgarian
499,00 ₽

Bhagavad-gítá taková, jaká je, nejprodávanější vydání Gíty v západním světě, je víc než jen kniha. Žije poznáním a oddaností a má tak moc změnit váš život k lepšímu.

Bhagavad-gítá je poznání pěti základních pravd a vztahů mezi nimi. Těchto pět pravd jsou Krišna, neboli Bůh, individuální duše, hmotný svět, jednání v tomto světě a čas. Gítá přehledně vysvětluje povahu vědomí, vlastního já a vesmíru. Je podstatou indické duchovní moudrosti, odpovídá na otázky pokládané filozofy po celá staletí.

Při překladu Gíty A. Č. Bhaktivedánta Svámí Prabhupáda zachoval loajalitu k zamýšlenému významu Krišnových slov a tak odemkl všechna tajemství starobylého poznání Gíty a položil je před nás jako skvělou příležitost pro sebezdokonalování a duchovní naplnění.

Gítá je rozhovor mezi Krišnou a Jeho drahým přítelem Ardžunou. V poslední chvíli před zahájením bitvy mezi bratry a přáteli se velký válečník Ardžuna začne divit: Proč by měl bojovat? Co je smyslem jeho života? Kam půjde po smrti?

Následně Krišna vyvádí svého přítele ze zmatku k duchovnímu osvícení a každý z nás je zván na stejnou cestu.

Об авторе 

Его Божественная Милость А. Ч. Бхактиведанта Свами Прабхупада явился в этот мир в 1896 г. в Калькутте (Индия). Там же, в Калькутте, в 1922 г. он впервые встретился со своим духовным учителем, Шрилой Бхактисиддхантой Сарасвати Госвами.