Teachings of Lord Kapila, the son of Devahuti

Его Божественная Милость А.Ч. Бхактиведанта Свами Прабхупада
Язык 
Русский
249,99 ₽

Pán Kapila je proslulý mudrc a autor filosofického systému známého jako sánkhja, který tvoří významnou část starobylého indického filosofického dědictví.

Sánkhja je systém metafyziky, který se zabývá elementárními principy vesmíru; je to také systém duchovního poznání s vlastní metodikou a vrcholí plným vědomím nejvyšší absolutní reality.

Pán Kapila však není obyčejný filozof nebo mudrc, ale inkarnace Boha.

Tato kniha obsahuje jeho odpovědi na dotaz jeho matky, jak překonat nevědomost a klam a dosáhnout duchovního osvícení.

Základním tématem jeho odpovědí a komentářů Šríly Prabhupády k nim je, že člověk může dosáhnout tohoto cíle praktikováním bhakti-jógy, procesu spojení svého srdce s Pánovým srdcem láskyplnou oddanou službou.

Tato kniha s původním sanskrtem, překlady a výklady objasňuje témata jako jsou význam gurua, psychologie vědomí, charakteristiky seberealizované osoby, věda o meditaci, povaha transcendentního poznání a proces konečného osvobození.

Об авторе 

Его Божественная Милость А. Ч. Бхактиведанта Свами Прабхупада явился в этот мир в 1896 г. в Калькутте (Индия). Там же, в Калькутте, в 1922 г. он впервые встретился со своим духовным учителем, Шрилой Бхактисиддхантой Сарасвати Госвами.