Bhanu Swami

Bhánu Svámí se narodil v Kanadě a má titul bakaláře z oboru historie orientálních výtvarných umění na University of British Colombia. K hnutí Hare Krišna se připojil v Indii v roce 1970. Šríla Prabhupáda jej zasvětil v roce 1971 a v roce 1984 přijal slib sannjásu. Bhánu Svámí byl osobně poučen v umění uctívání Božstev Šrílou Prabhupádou a v ISKCONu se v něm stal odborníkem.

Bhánu Svámí je členem GBC od roku 2003. Zónou jeho působení je jižní Indie a je spolu-GBC pro Japonsko. Od roku byl 1986 oblastním tajemníkem pro jižní Indii. Několik posledních desetiletí sídlil v Čennaí a má tedy jasnou představu o této oblasti. Mezi jeho povinnosti v GBC patří předchozí předsednictví a v současné době účast ve Výboru pro paralelní autority při Iniciativě pro strategické plánování.

Bhánu Svámí je učenec v sanskrtu a bengálštině, přeložil patnáct významných děl gaudíja vaišnavského kánonu a šest dalších titulů připravuje. Mnohé z těchto děl jsou komentáře hlavních členů gaudíjské sampradáji k Bhagavad-gítě, Šrí Íšópanišadě a Šrímad-Bhágavatamu. Příspěvek Bhánua Svámího je tedy trvalý.

Bhánu Svámí úspěšně studoval celou řadu disciplín včetně bojových umění, léčení reiki, karnatické hudby (zejména víny). Je slovutným astrologem.

V současné době jeho úsilí v šíření vědomí Krišny zahrnuje dokončení výstavby chrámu v Čennaí a stabilizaci nového chrámu v Tokiu.

Hloubka učenosti Bhánua Svámího mu umožnila vytvořit prezentace témat jako jsou karma, reinkarnace, jóga a Šrímad-Bhágavatam a prezentuje je při svých cestách do vybraných částí světa, kde osvěžuje ty, s nimiž se setkává, upřímným duchovním intelektualismem.